ȘEDINȚA ORDINARĂ A CONSILIULUI LOCAL – 28 APRILIE 2017

34 de proiecte de hotărâri s-au aflat pe masa consilierilor locali în ședința ordinară de astăzi, 28 aprilie.

Unele au vizat sprijine financiare pentru anumiți cetățeni cu probleme de sănătate, pentru tratamente medicale sau intervenții chirurgicale, altele au vizat încheierea acordului de parteneriat între municipiul Giurgiu și Inspectoratul Școlar Județean Giurgiu și Centrul Cultural „Ion Vinea” pentru sărbătorirea Zilei Internaționale a Copilului – 1 Iunie, actualizarea Planului local de acțiune pentru protecția apelor împotriva poluării cu nitrați proveniți din surse agricole, suplimentarea Bugetului local de venituri și cheltuieli pe 2017 și a Bugetului centralizat al instituțiilor publice finanțate integral sau parțial din venituri proprii și subvenții pe anul 2017, delegarea prin gestiune direct a Serviciului de iluminat public către Giurgiu Servicii Publice SA, având ca acționar majoritar municipiul Giurgiu etc.

Toate cele 34 proiecte de hotârâri au fost aprobate de consilierii locali.

Ultima modificare: 28.04.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul GIURGIU ȘI RUSE VOR DERULA UN NOU PROIECT TRANSFRONTALIER